poniedziałek, 23 czerwca 2014

Zakątki Japonii czyli Zamek Himeji-jo ;3

Witam! ;3 No to powrót do naszego bloga ;3 przez kilka dni...a może jednak kilkanaście...ee tam przejdźmy dalej xD przez kilka dni zastanawiałam się co napisać w kolejnym rozdziale i co mogłoby was zainteresować powiem szczerze że nie wpadłam przez ostatni czas na nic ciekawego lecz dziś zapaliła mi się lampka i znalazłam wreszcie temat ;3 opiszę Zamek "Himeji-jo" niektórym z was pewnie jest dobrze znany a niektórzy pierwszy raz o nim słyszą no ale przejdźmy do artykułu.

Zamek ten jest położony w mieście Himeji,na wzgórzu dlatego jest uznawane iż zamek wznosi się ponad miastem.Powstał w połowie 16w.Jest on znany także jako "Zamek Białej Czapli" ponieważ mury zamku mają kolor biały.Jest on zaliczany do "Trzech Sławnych Zamków" Japonii.Jest jednym z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych zamków w Japonii,w 1993r. wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Co do lokalizacji to miasto Himeji leży 50km od Kobe i 650km od Tokio więc startując z Tokio podróż pociągiem zajmuje ok.4h natomiast podróz pociągiem z Kob zajmuje 40min.
Prócz tego trzeba przejść centrum miasta pieszo co zajmuje ok.20-30min.
Plusem jest to że nie ma możliwości zgubienia się,ponieważ wzgórze na którym położony jest zamek od samego początku rzuca się się w oczy.
Himeji jest przykładem typowego japońskiego zamku, zawierającego wiele obronnych i architektonicznych elementów kojarzonych z japońskimi zamkami. Wysokie fundamenty, białe ściany i rozmieszczenie budynków wewnątrz kompleksu są typowymi elementami każdego japońskiego zamku.
Jednym z najważniejszych elementów obronnych zamku (i prawdopodobnie najsłynniejszym) jest skomplikowany labirynt ścieżek wiodących do głównej warowni. Bramy, wewnętrzne i zewnętrzne mury zamkowego kompleksu są tak zorganizowane, aby atakujący był zmuszony poruszać się wokół zamku, napotykając po drodze wiele ślepych zaułków. Pozwalało to obserwować i ostrzeliwać intruzów z wnętrza warowni strzałami, muszkietami, kamieniami i gorącym piaskiem. Himeji jednak nigdy nie był zdobywany, więc system nie został sprawdzony.
Oczywiście teraźniejszy turysta nie musi obawiać się iż podczas zwiedzania zamku napotka jakąś pułapkę czy coś podobnego,można zwiedzać i relaksować się widokiem ozdobnych okapów czy innych ozdób ;3

Nadeshiko


   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz